22
grudzień 14

Kolejny psi dramat


Przy okazji innej sprawy funkcjonariusze odkryli na posesji w miejscowości Żółwia Błoć trzy psy przebywające w dramatycznych warunkach. Dwa szczenięta w wieku ok. 7 miesięcy i ich matka równie źle wyglądająca . Szczeniaki mieszkały w kojcu, bez budy. Stały na własnych odchodach. Strażnicy zadecydowali o odebraniu właścicielowi maluchów i umieszczeniu ich w Przytulu. Z powodu ... ( więcej )
25
listopad 14

Psom na ratunek


Otrzymaliśmy wołanie o pomoc dla czwórki psiaków, które żyły w zatrważających warunkach . Zorganizowaliśmy ( dzięki pomocy naszych przyjaciół) miejsca dla psów i pojechaliśmy. Opiekunka dobrowolnie zrzekła się zwierząt na naszą korzyść.  Już są bezpieczne i nakarmione .                 ... ( więcej )
13
wrz. 14

Kot sam w domu – Siemka ( adoptowana :)


Ponad miesiąc temu otrzymaliśmy od Opieki Społecznej informację, ze pewien mężczyzna trafił do szpitala a pracownicy opieki odwiedzając jego zapuszczone do granic możliwości mieszkanie zauważyli przemykającego między stertami śmieci kota. Powiadomiono Straż Miejską. Strażnicy przez czas jakiś usiłowali odłowić kota , niestety bez powodzenia. Wiadomo było, że zwierze jest osłabione i wychudzone. W mieszkaniu pozostawiono ... ( więcej )
04
wrz. 14

MATi PAT


Dwaj kumple z jednego tragicznego podwórka. Dziś zdjęte z łańcuchów podczas interwencji policji. Jednego „pseudo-właściciel” chyba darzył iskierką sympatii bo coś mu jeść dawał. Drugi nie miał tyle szczęścia, zapewne od dawna nie jadł. Dodatkowo w gratisie zapewnił mu dziurę w skórze od łańcucha. Zamieszkały w kojcu u naszej wolontariuszki Eweliny. Codziennie kroplówka, dobre jedzenie ... ( więcej )
01
lipiec 14

Kot Anastazy


    Kiedyś był pięknym kotem kanapowym. Nie mamy pojęcia dlaczego postanowił pewnego jesiennego dnia zamieszkać w ogrodzie , pod tujami na terenie jednej z posesji w Helenowie. Ludzie tam mieszkają dobrzy. Anastazy dostał miskę jadła, mleko do miski. Polubił swoje miejsce. Zimę przeleżał na kanapie wystawionej pod wiata. Na szczęście nie była to zima ciężka. ... ( więcej )
18
Maj 14

Interwencja u Misia


Otrzymaliśmy zgłoszenie o fatalnych warunkach bytowania psa w miejscowości Łozienica. Witam.W miejscowości Łozienica tuż za Goleniowskim Parkiem Przemysłowym (kierunek Lubczyna)w bardzo prymitywnych warunkach żyje piesek.Właściciele praktycznie nie dbają o pieska! Szczątkowe jedzenie jest rzucane na wybieg pieska w błoto lub trawę! W dzień deszczowy wygląda to makabrycznie! Na miejsce pojechały nasze inspektorki. Oto efekt : ... ( więcej )
22
marzec 14

CEZAR


Ma siedem lat , jest w pełni sił. Jego opiekun zmarł cztery lata temu, pozostała żona , pani w starszym wieku ( 84 lata) . Nie ma już sił aby nosić psu karmę i wodę, nie daje sobie kompletnie rady. Psina żyje w szopce gdzie ma leżankę i gdzie załatwia swoje potrzeby. Łańcuch jest tak ... ( więcej )
18
lt. 14

Potrącony pies – Mopsik


          W dniu wczorajszym zostaliśmy poproszeni przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej o uczestnictwo w interwencji w miejscowości Bolechowo. Sprawa dotyczyła potrąconego kilka dni wcześniej psa , któremu właściciel nie udzielił pomocy. Zgłaszający sprawę stwierdził. że pies leży na podwórku i wyje z bólu. Na miejscu nie zastaliśmy ani psa ani właściciela posesji. ... ( więcej )
24
styczeń 14

Kot w opałach


W dniu dzisiejszym Straż Miejska odebrała prośbę o pomoc kotu, który ” wykąpał się” lub został” wykąpany” w brudnym oleju silnikowym.  Dyżurny SM zadzwonił do nas z prośba o udzielenie kotu schronienie po interwencji lekarskiej. Nasza wolontariuszka pojechała do lecznicy, której lekarz zdecydował się udzielić kotu pomocy. Wystarczyła sedacja,  ciepła woda , płyn do mycia ... ( więcej )
31
październik 13

INTERWENCJA – PODAŃSKO


18.10.2012 r. zgłoszono interwencję do Straży Miejskiej w Goleniowie.   Miejsce: Podańsko   Interwencja: 23.10.2013 r. Straż Miejska i inspektorka TOZ Oddział Goleniów   Pies i suka biegające wolno po ogrodzie, teren całkowicie ogrodzony, otwarte drzwi do 3 pomieszczeń gospodarczych i do stodoły.   Stan psa: wychudzony, żebra bardzo widoczne, choroba skóry, liczne wyłysienia, inwazja ... ( więcej )
19
październik 13

Pomagamy


  Obiecaliśmy pomóc w doprowadzeniu sierści psa do należytego porządku ( co wprost oznaczało wygolenie do gołej skóry niemal) i dzisiaj ten fakt miał miejsce. Trzy osoby brały w tym udział i pies oczywiście też. Protestował , płacząc momentami bo zbita w dredy sierść ciągnęła skórę.  Teraz  jest lżejszy o parę kilo o zapewne ruch ... ( więcej )
19
październik 13

INTERWENCJA – PUCICE


Interwencja zgłoszona do nas przez mieszkańca Pucic.   Powód: duży pies, zaniedbany, buda za mała-pies się nie mieści.   Interwencja: 18.10.2013 inspektorka TOZ Oddział Goleniów   Stan psa: Pies przebywa na terenie działkowym oddalonym od bloku mieszkalnego właścicielki o kilkanaście metrów. Pies duży, łagodny, lekko skołtuniona sierść, w dobrej ogólnej kondycji. Buda odrobinę za mała ale pies ... ( więcej )Ostatnie komentarze:

  • Michalina: Piegus ciągle przebywa w przytulisku w Budnie. W jego sprawi...
  • Małgorzata: Dzień dobry, czy Piegusa można jeszcze adoptować ?...
  • Michalina: Koral znalazl dom :)...
  • Iwona: Jak się zachowuje w towarzystwie dzieci?...
  • Michalina: Koral wciąż mieszka w przytulisku w Budnie....