07
listopad 16

II edycja projektu ” Pieskie życie z …. psem”


Kolejne sześć psów i kolejnych sześciu mężczyzn spotkali się w niekoniecznie przyjaznym miejscu aby wesprzeć się nawzajem. Lusi, Dolar, Somer, Lara, Rico i Frida przechodzą szkolenie na posłuszeństwo za murami Zakładu Karnego w Goleniowie. Nasza kilkumiesięczna współpraca na wielu płaszczyznach zaowocowała powtórką projektu niosącego nadzieję na lepsze jutro, dla ludzi i dla psów. Pierwszym etapem ... ( więcej )
13
grudzień 15

Świąteczny czas pomagania


Firma  DB Schenker jak co roku  realizuje ochotnikami z grona swych pracowników projekt pomocy kierowany do jakiejś grupy społecznej . Zakład z naszego Parku Przemysłowego jako jedyny z całej Polski zdecydował pomóc w tym roku zwierzętom. Poproszono nas o listę prac jakie można wykonać w Przytulu, rzeczy, które są nam potrzebne w codziennej pracy. W ... ( więcej )
25
lt. 15

„TAK” Dla sterylizacji


Zasadniczo akcję sterylizacji prowadzimy przez cały rok. Każda suka wydana przez nas z Przytuliska w Budnie ma ją zagwarantowaną nawet jeśli zabraknie nam już gminnych środków. Wybrane samca pozbawiamy też atrybutów. Wielu naszych rozmówców zapytuje dlaczego upieramy się przy tych zabiegach . Niektórzy wyrażają swoje niezadowolenie. Kastracja i sterylizacja jest jedyną i w stu procentach ... ( więcej )
27
grudzień 13

Zasady zamieszczania ofert prywatnych


W związku z ciągle pojawiającymi się prośbami o pomoc w znalezieniu domów dla zwierząt właścicielskich informujemy, że  : 1. Nasza pomoc może polegać na zamieszczeniu ofert wraz ze zdjęciami  przesłanymi przez dotychczasowych opiekunów ( na  naszej stronie są dokumenty do pobrania, które ułatwią Państwu wykonanie tego zadania w dziale dokumenty) 2. TOZ Oddział Goleniów nie ... ( więcej )
11
listopad 13

My w Szkole Podstawowej nr 2 w Goleniowie


Skorzystaliśmy skwapliwie z kolejnego zaproszenia i odwiedziliśmy z naszymi akcesoriami dzieci z klas  : 1a, 2c, 2d, 3c, 4c, 5a, 5b i 5c szkoły podstawowej nr 2 w Goleniowie. To był niezwykle dla nas pracowity czas. Dla młodych ludzi była to możliwość zapoznania się z naszą pracą, poznania zasad podstawowej opieki nad czworonogami . W ... ( więcej )
11
listopad 13

Wizyta w szkole w Komarowie


Edukacja dzieci i młodzieży z zakresu podstawowej opieki nad zwierzęciem, jego potrzeb, oczekiwań i naszych obowiązków wobec niego to jeden z naszych głównych celów. Wierzymy, że  rozmowy z młodymi ludźmi przybliżą im problemy związane  zapobieganiem bezdomności, odpowiedzialnością za to co pod swój dach się sprowadziło. Reagując na zaproszenie ze strony opiekunki nasza wolontariuszka Ewelina zjawiła ... ( więcej )
03
listopad 13

SĄ PEWNE ZASADY


Zamieszczamy tę informację w związku z otrzymywanymi ostatnio prośbami o pomoc zwierzętom, które ktoś minął, widział, nie mógł się zatrzymać z przeróżnych powodów (a te zawsze się znajdą).  Jeśli znajdziecie Państwo psa, który widać wyraźnie  (zdradza pewne symptomy) : a- jest ranny, został potrącony przez samochód, pogryziony przez innego psa, pobity przez człowieka, b- jest ... ( więcej )
25
lipiec 13

Zasady adopcji


    Mamy obostrzone. Po powrocie z adopcji Hektora (jego Pan zmarł a ludzie, którzy obiecali się nim zająć w razie takiej sytuacji wycofali się z obietnicy) doszliśmy do wniosku, że należy bardziej zabezpieczyć los naszych podopiecznych. Niejednokrotnie rozmowy przez telefon nie dają efektów a nasi słuchacza czują się urażenie pytaniami.  Zazwyczaj pytamy o wiek, zwłaszcza ... ( więcej )
17
lipiec 13

Adoptuj, nie kupuj, nie porzucaj


To kanon naszej pracy, hasła dla niektórych kompletnie niezrozumiale. My nie możemy sobie wyobrazić jak z różnych powodów można chcieć pozbyć się przyjaciela. Znajdujemy się na dwóch różnych krańcach smyczy. nasi podopieczni doświadczyli tego losu, ich świat runął . Teraz, z nami są bezpieczni lecz ich los nadal pozostaje niestabilny. Część z psów na domy ... ( więcej )
06
czerwiec 13

Jakie mają prawa koty wolno żyjące


   „Koty wolno żyjące to zwierzęta dzikie, które w myśl art. 21 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003, Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.) stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. Stanowią one stały element ekosystemu miejskiego, a ich obecność w ... ( więcej )
05
marzec 13

PSIA KUPA – NIE PSIA WINA


Pies jak każde żywe stworzenie załatwia swoje potrzeby fizjologiczne i nie jest dla nikogo zagadką gdzie to robi – tam gdzie go opiekun wyprowadzi. Inwencja wyprowadzających bywa często niewielka dlatego też podwórka osiedli w naszym mieście wyścieła dywan psich odchodów. Pojedyncze niespodzianki spotykamy na chodnikach, skwerach i wszę gdzie tam gdzie choć źdźbło trawy wystaje ... ( więcej )
04
lipiec 12

Jarmark Edukacyjny


W dniach 9-10 czerwca w parku przy ul. Szczecińkiej odbywało się spotkanie organizacji pozarządowych, które prezentowały swój dorobek, zapoznawały mieszkańców ze swoją ofertą edukacyjną. I my mieliśmy tam swoje miejsce. Wolontariusze TOZ pracowicie przygotowywali się do tego spotkania. Trochę pracy nas kosztowało zgromadzenie przepięknych przedmiotów, które można było nabyć za wrzucenie datku ( darowizny) do ... ( więcej )Ostatnie komentarze:

  • Michalina: Piegus ciągle przebywa w przytulisku w Budnie. W jego sprawi...
  • Małgorzata: Dzień dobry, czy Piegusa można jeszcze adoptować ?...
  • Michalina: Koral znalazl dom :)...
  • Iwona: Jak się zachowuje w towarzystwie dzieci?...
  • Michalina: Koral wciąż mieszka w przytulisku w Budnie....