26
grudzień 12

Koniec roku

Napisane przez: Admin

   Kończy się rok pełen pracy. Niedługo podsumowanie i rozliczenie naszej działalności. Wierzyć się nam nie chce, że spotkaliśmy na swojej drodze tyle zwierząt i tylu udało się pomóc. Żaden pies nie trafił do schroniska w Białogardzie, wszystkie małe koty znalazły domy ( ostatni w Wigilię). Przybyło nam nowych wolontariuszy, inni rozstali się z nami lub ograniczyli zakres obowiązków. Wieści  o naszym istnieniu i działalności rozchodzą się i coraz więcej spraw mamy do załatwienia. Poświęcamy im czas w miarę naszych możliwości, wcześniej czy później każda zostanie załatwiona.  Coraz więcej ludzi pragnie nam pomagać i wybierają przeróżne formy. Jesteśmy wdzięczni za każdą.

Dziękujemy Wszystkim naszym Wolontariuszom za ten rok pracy, za każdą chwilę poświęcona zwierzętom , pomimo licznych obowiązków znajdujecie czas aby się z nimi spotkać w Przytulu. Spacer dla tych psów i kontakt z człowiekiem to najlepsze lekarstwo na samotność w kojcu. Ukłony składamy naszym Wszystkim Darczyńcom, każda forma pomocy dla naszych podopiecznych jest doceniana i nieoceniona. Bez Państwa pomocy i wsparcia choć by dobrym słowem nie dalibyśmy rady. Niektóre zwierzęta potrzebują też wsparcia medycznego i tu pomagają nam Państwa pieniądze. Podziękowania składamy naszym Władzom za zrozumienie ( trochę to trwało) naszego podejścia do zwierząt i potrzeby niesienia im pomocy, za wsparcie finansowe w postaci środków przeznaczonych na ochronę zwierząt, za rzetelna współpracę i traktowanie nas jak poważnego partnera. Funkcjonariuszom Straży Miejskiej dziękujemy za zaufanie i szacunek i za pomoc we wszystkim. Nie wyobrażamy sobie naszej pracy bez pomocy Panów Strażników. Dziękujemy wszystkim lekarzom i personelowi medycznemu  za profesjonalizm, zaufanie i pomoc naszym zwierzakom.

Oby w przyszłym roku wszyscy mieli mniej pracy, oby bezdomnych zwierząt zaczęło ubywać, oby ludzie odkryli w sobie większe pokłady empatii, zrozumienia, rozsądku i świadomości. Oby mniej zwierząt przyszło na świat, dzięki temu te, które czekają w schroniskach i przytuliskach znajdą domy i wspaniałych właścicieli. Aby w przyszłym , lepszym jeszcze  roku udało nam się obalić kilka mitów związanych z postrzeganiem potrzeb świata zwierzęcego.

Zarząd Koła TOZ w Goleniowie i jego wolontariusze Życzą Państwu Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2013 ROKU !!!
Zostaw komentarz

*
Ostatnie komentarze:

  • Michalina: Piegus ciągle przebywa w przytulisku w Budnie. W jego sprawi...
  • Małgorzata: Dzień dobry, czy Piegusa można jeszcze adoptować ?...
  • Michalina: Koral znalazl dom :)...
  • Iwona: Jak się zachowuje w towarzystwie dzieci?...
  • Michalina: Koral wciąż mieszka w przytulisku w Budnie....