04
Kwi 16

PETYCJA ws. cyrków

Napisane przez: Admin

Petycja w sprawie wprowadzenia zakazu organizacji przedstawień cyrkowych z wykorzystaniem zwierząt na terenie miejskich Goleniowa.

 

W związku z tym, iż radca prawny uznał, że nie ma podstaw prawnych do wprowadzenia zakazu występów cyrkowych w naszym mieście organizujemy zbiórkę podpisów pod petycją do naszego Burmistrza. Listy, na których należy wpisać imię i nazwisko, adres zameldowania lub numer dowodu osobistego i podpis będą leżały w czytelni Biblioteki Miejskiej w Goleniowie.

 

Pragniemy oddać w tej sprawie głos społeczeństwu, które jak ufamy rozumie potrzebę zakazu występów tego rodzaju. Cyrk w samej swej istocie nie jest zły, złe są sposoby wykorzystanie w nim zwierząt. Kilka minut na arenie dla lwa, tygrysa, konia czy słonia okupione są godzinami transportu, tresury i zmuszania zwierząt do zachowań niezgodnych z ich naturą. O kolejnych punktach wystawienia list będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

 
8 komentarzy do “PETYCJA ws. cyrków”

 1. Halina   Napisał:

  Nie!!! dla cyrku w Goleniowie.

 2. Daria Błażkiewicz   Napisał:

  Jestem przeciwna wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach!

 3. Natalia   Napisał:

  Nie ! Jestem mamą od niedawna bo od 25 dni ale moje dziecko zwierzęta będzie oglądać tylko na wolności!!!

 4. Klaudia   Napisał:

  NIE! Dla cyrku w Goleniowie

 5. Monika   Napisał:

  DO CHOLERY, jak ludźmi może władać totalna znieczulica na cierpienie zwierząt. STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT zwierzęta też czują ból

 6. Sylwia   Napisał:

  Cyrk męczy zwierzeta!!!!

 7. Jagna   Napisał:

  Oczywiście inicjatywa słuszna! Ale…ktoś na te przedstawienia chodzi. Cyrk jest biznesem i odpowiada na popyt. Zanim uda się zdobyć zakaz występów zaduśmy ich ekonomicznie! Jak się da wzywajmy do bojkotu cyrków! Oni wszędzie zostawiają te swoje zaproszenia (do szału mnie doprowadza zostawianie tego w przedszkolach i szkołach!!!) – mamy wolność słowa, zostawiajmy plakaty informacyjne na ich ogłoszeniach i ulotki tam gdzie oni zostawili swoje. Jeśli ktoś będzie chciał iść to i tak pójdzie ale może kogoś sumienie ruszy jak przy zaproszeniu na „przedstawienie” zobaczy wezwanie do bojkotu. Cyrki nie będą jeździły tam gdzie im się nie opłaca!

 8. Jagna   Napisał:

  Ps. Poza tym swoje ogłoszenia najczęściej propagują w sposób nielegalny – każdy może takie ogłoszenie zerwać albo zgłosić odpowiednim władzom i w ten sposób również pognębić organizatorów 🙂 Poproszę o kontakt osobę, która posiada materiały do druku wzywające do bojkotu występów cyrkowych albo pomogłaby opracować taki plakacik (ja jestem noga graficzna) do zawieszenia np. w szkole lub przedszkolu.

Zostaw komentarz

*
Ostatnie komentarze:

 • Michalina: p. Mariuszu, proszę o telefon do Eweliny. Nr podany w ogłosz...
 • Mariusz: proszę o telefon w sprawie adopcji 600 366 616...
 • Admin: Cziko ma już dom . Pozdrawiam Agata...
 • Marcin: Dzien dobry Czy Cziko jest jeszcze do wziecia?? Orient...
 • Monika: Mam w domu dwa psy. Bardzo je kocham. Ale mam z nimi problem...