10
Cze 14

Sprawozdanie merytoryczne za rok 2013

Napisane przez: Admin

Przychody z działalności statutowej 36,475,81 w tym :

składki członkowskie – 222,00

dotacje- 20,000.00 zł

przychody z 1% – 9,028,30 zł

darowizny 7225,51  ( w tym darowizny od osób fizycznych -5308,91) zbiórka publiczna 1911,11 zł

Koszty realizacji zadań statutowych 27.651,71 zł

Karma dla psów i kotów : 1.366,13 zł

leki:   1.342,67 zł

Usługi wet. kastracje, sterylizacje , leczenie – zabiegi : 22.767,82 zł

Renowacje i remonty w przytulisku: 2.175,09 zł

  1. Działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, ich poszanowania, objęcia ochroną i otoczenie opieką:

Za powierzone nam fundusze udało się wysterylizować w roku 2013  27 suk  oraz wykastrować  4 samce które zostały wydane do adopcji z miejskiego Przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Miękowie. Zabiegom sterylizacji i kastracji zostało poddanych  66 kotek i 30 kocurów wolno żyjących lub wydanych do adopcji .  Zaszczepiliśmy przeciw chorobom wirusowym kilkanaście szczeniąt, poddaliśmy doraźnemu leczeniu i profilaktyce kilkanaście dorosłych psów. Odnieśliśmy doskonałe efekty w leczeniu parwowirozy u młodych psów dzięki czemu większość chorych zwierząt przeżyło i cieszy się doskonałym zdrowiem. Poddaliśmy odrobaczeniu i odpchleniu zdecydowaną większość psów i kotów, które ” przeszły” przez Przytulisko w Miękowie.  Gro środków  20 tysięcy pochodziło z dotacji na realizację zadania publicznego finansowanego prze z Urząd Gminy i Miasta Goleniów . Na zasadzie tymczasowej adopcji nasze domy tymczasowe przejęły nieodpłatnie  z przytuliska w Miękowie  pod swoją opiekę 37 psów i 25 kotów. Wszystkie zostały wydane do adopcji .

Przy współpracy ze Strażą Miejską w Goleniowie wydaliśmy do adopcji 100 psów i kilkadziesiąt  kotów.

Inspektorzy TOZ Oddział w Goleniowie nieodpłatnie  podjęli kilka interwencji w sprawie złych warunków utrzymywania zwierząt domowych oraz złego ich traktowania. Nasz działania w tym zakresie przyczyniły się do poprawy warunków ich bytowania.

Kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt – działalność edukacyjna:

Członkowie oraz wolontariusze TOZ Oddział w Goleniowie brali udział w kilku imprezach organizowanych na terenie naszego miasta : Giełda Kolekcjonera- kwiecień, Jarmark Świętojański – czerwie, Mikołajki – grudzień.  .  W maju zorganizowaliśmy po raz kolejny Dzień Otwarty w Przytulisku dla bezdomnych psów w Miękowie. Zaproszeni goście i przyjaciele mogli zapoznać się z naszą działalnością na rzecz bezdomnych zwierząt, poznać sposoby wspierania naszej działalności . Na wszystkich  imprezach zbieraliśmy fundusze na naszą działalność oraz propagowaliśmy działania zmierzające do zapobiegania bezdomności zwierząt.

Nasi wolontariusze przeprowadzili kilka spotkań w szkołach i przedszkolach uwrażliwiających dzieci na los zwierząt, uczących poprawnych postaw oraz zachowania podczas spotkania z nieznanym psem. W lekcjach brała udział suczka Korba co uatrakcyjniało spotkania .

Akcje charytatywne

Jak co roku zaprosiliśmy szkoły podstawowe oraz gimnazja do wzięcia udziału w piątej już edycji zimowej zbiórki karmy pod tytułem ” Paczka dla Zwierzaczka”. Dzięki hojności dzieci i ich rodziców udało nam się zebrać ok. 250 suchej karmy dla psów , 30 kg  karmy w puszkach puszek dla psów, 25 kilo karmy suchej dla kotów oraz 30 puszek karmy mokrej dla kotów, kilka obroży, misek i smakołyki.

Karma kocia jest sukcesywnie przekazywana karmicielkom kotów wolno żyjących na terenie miasta Goleniów i do niektórych wsi. Część karmy trafiła kotów mieszkających w przytulisku w Miękowie.

 

 

 

 

 

 
Zostaw komentarz

*
Ostatnie komentarze:

  • Michalina: Koral znalazl dom :)...
  • Iwona: Jak się zachowuje w towarzystwie dzieci?...
  • Michalina: Koral wciąż mieszka w przytulisku w Budnie....
  • Urszula: Witam. Zastanawiam się nad adopcja psa. Proszę o informację ...
  • Beata: Dziękujemy za Majsterka. Jest naszą radością. Bardzo kochany...