24
Sty 14

Kot w opałach

Napisane przez: Admin

W dniu dzisiejszym Straż Miejska odebrała prośbę o pomoc kotu, który ” wykąpał się” lub został” wykąpany” w brudnym oleju silnikowym.  Dyżurny SM zadzwonił do nas z prośba o udzielenie kotu schronienie po interwencji lekarskiej. Nasza wolontariuszka pojechała do lecznicy, której lekarz zdecydował się udzielić kotu pomocy. Wystarczyła sedacja,  ciepła woda , płyn do mycia naczyń Ludwik i zakupiony przez funkcjonariuszy straży specyfik do usuwania oleju ( powszechnie stosowany przez mechaników)  i dwie  pary rąk do pracy . Ostatnią czynnością było ogolenie całego kota do gołej skóry.  Nie mamy pojęcia czy wspólne wysiłki przyniosą spodziewany efekt- czy kot przeżyje ? Lecznica do, której trafił kot nie była pierwszą w jakiej zjawili się z potrzebującym natychmiastowej pomocy zwierzęciem funkcjonariusze SM. Niestety  w tej pierwszej nie udzielono kotu pomocy, co jest kompletnie dla nas niezrozumiałe .

Bardzo dziękujemy doktorowi Leszkowi Ł., który nie uląkł się trudności i pośpieszył Smarusiowi z pomocą , funkcjonariuszom SM w Goleniowie,  że wykazanie inicjatywy i autentyczną troskę o zwierzaka. Smaruś będzie potrzebował kilkumiesięcznej opieki w cieple i domowych choć pewnie izolacyjnych warunkach. Nie wiemy czy jest kotem dzikim, wolno żyjącym czy czyjąś własnością. jeśli jest dzikusem to jak tylko zrobi się ciepło a jego sierść odrośnie na tyle, ze będzie można go wypuścić to odzyska wolność. Może jest wśród Państwa ktoś, kto zechce nam pomóc w opiece. My ofiarujemy kotu całe wyposażenie, karmę i leczenie oraz kastrację .

 

smaruś 002

 

smaruś 005

 

smaruś 009
2 komentarze do “Kot w opałach”

 1. goska   Napisał:

  Witam chetnie przygarne tego bidulka za pare dni poniewaz obecnie mam remont i lepiej bylo by go wziasc po zakonczeniu.Moze wiadomo juz cos wiecej czy jest dzikusek czy milusi kotek z niego .prosze o wiecej info na email.
  pozdrawiam Goska

 2. Karina   Napisał:

  Czy kot znalazł już dom?

Zostaw komentarz

*
Ostatnie komentarze:

 • Michalina: Koral znalazl dom :)...
 • Iwona: Jak się zachowuje w towarzystwie dzieci?...
 • Michalina: Koral wciąż mieszka w przytulisku w Budnie....
 • Urszula: Witam. Zastanawiam się nad adopcja psa. Proszę o informację ...
 • Beata: Dziękujemy za Majsterka. Jest naszą radością. Bardzo kochany...